Öğrenci Vizesi

Yeni Zelanda’ da eğitim almayı düşünen öğrenciler bunun için kısa ya da uzun vadede kalacaklarsa durumlarına uygun olan öğrenci vizesi alabilirler. Fakat başvuru yaptığınızda vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için mutlaka öğrenciliğiniz boyunca ödemeniz gereken ücretleri ödeyebilecek durumda olduğunuzu kanıtlamalısınız. Veya bu konuda destek alacaksanız o kişilerinde bunu kanıtlayacak bilgilerini başvuru dosyanıza koymanız gerekir.

Yeni Zelanda Öğrenci Vizesi Çeşitleri

 • Yeni Zelanda Değişim programı Öğrenci Vizesi
 • Yeni Zelanda Çocuk Öğrenciler için vize
 • Yeni Zelanda Devletin destek verdiği ile alınan öğrenci vizesi
 • Yeni Zelanda ücretli olan eğitim öğrenci vizesi

Şeklinde öğrenciler için vize çeşitleri bulunuyor. Bunlardan size uyanlarla ilgili bilgi alıp daha sonra gereken evrakları hazırlayıp başvuru yapmanız gerekir.

Yeni Zelanda Öğrenci Vizesi ile Yapabildikleriniz

 • Aldığınız eğitimin süresi boyunca Yeni Zelanda’ da kalabilirsiniz
 • Bu vize ile eğitim görebilir,
 • Vizenizin türüne bağlı olarak belli saatlerde çalışma imkanınızda bulunuyor
 • Vize başvurunuza eşinizi ve de bakmak durumunda olduğunuz 19 yaşından küçük olan çocuklarınızı dahil edebilirsiniz.

Yeni Zelanda öğrenci vizesi başvurunuzu daha sağlıklı ve doğru yapmak istiyorsanız TRA danışmanlık ofisimize gelerek alanında uzman olan danışmanlarımızın da yardımı ile vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Telefonla da bize ulaşmanız mümkün (0850)8852521 arayabilir yahut da e-posta adresi üzerinden de bizimle iletişime geçerek vize hakkında bilgi alabilirsiniz. Aldığınız Yeni Zelanda vizesi konsolosluktan geçse bile o vize ile Yeni Zelanda’ya giriş yapamazsınız, geçerli olan öğrenci vizesi ile yalnızca seyahat edebilirsiniz. Bazı durumlarda görevliler tarafından sınır dışı olabilirsiniz. Bu durumlar şunlardır;

 • Göçmenlik yetkililerinin sizde görmek istediği karakter koşulları sizde yoksa,
 • Yeni Zelanda öğrenci vizesi aldınız sonra durumunuz değişti ve vizenizin koşullarını sağlayamaz duruma geldiyseniz ülkeye giremezsiniz.
 • Yetkililer Parmak izinizi ya da iris taraması yapmak istediğinde buna karşı çıkar ve yaptırmazsanız,
 • Seyahatiniz boyunca kendinizi finanse edeceğiniz maddi varlıklarınızı veya sponsorunuzu varsa onun maddi varlıklarını ispat edemiyorsanız,

Sınır dışı edilebilirsiniz. O yüzden bu şartların düzgün olması ve eksiksiz yerine getirilmesi gerekiyor.

Yeni Zelanda’ ya Girişinizde Sınır Yetkilileri Tarafından Aranan Nitelikler

 • İlk önce Yeni Zelanda ülkesinde geçerli olan bir pasaporta ya da seyahat belgesine sahip olmanız gerekiyor
 • Yeni Zelanda’ ya seyahat yapabilmek için geçerli olan bir vizenizin olması
 • Yeni Zelanda dışında bir ülkeye geçmeyi düşünüyorsanız o ülkeye giriş yapabileceğinize dair vize ya da seyahat biletinizin olması ve kanıtlamanız gerekecektir.
 • Yeni Zelanda’ya seyahatiniz süresince tüm masraflarınızı kendinizin finanse edeceğinizi kanıtlamanız gerekecek.
 • Eğer istenirse sağlık ve karakter gereksinimlerini karşılamalısınız
 • Size sorulduğu zaman Yeni Zelanda’ya neden seyahat ettiğinizi doğru bir şekilde anlatmalısınız.

Yeni Zelanda Çocuk Öğrenci Vizesi

Yeni Zelanda’ da çalışıyorsanız ya da öğrenci iseniz burada bakmak durumunda olduğunuz çocuklarınız da varsa burada okuyabilmeleri ve yanınızda kalabilmeleri için onlara Yeni Zelanda çocuk öğrenci vizesi almanız gerekiyor. Burada herhangi bir okulda harç parası vermeden okuyabilmesi için çocuklara Yeni Zelanda çocuk öğrenci vizesi alınmalıdır bu şekilde diğer çocuklarla aynı haklara sahip olabilirler.

Ayrıca bu vizenin süresi ebeveynlerinin vize süresine göre belirleniyor. Yeni Zelanda vizesine sahip olan kişinin 19 yaşından küçük olan çocuğu var ise ya da Yeni Zelanda’ daki bir üniversitede doktorasını yapıyor ise Yeni Zelanda değişim programı öğrenci vizesine sahipse bakmakla yükümlü olduğu çocukları kendi vizesinden faydalanabilirler. Bununla da bitmiyor bu kişiler çocuklarını maddi olarak bakabileceklerine dair maddi durumlarını kanıtlamaları gerekiyor.

16 yaşından büyük olan ve Yeni Zelanda çocuk öğrenci vizesine sahip olanlar okul dönemi süresince isterlerse haftada 20 saat yarı zamanlı dilerlerse yılbaşında ve Noel de tam gün olarak çalışmalarına izin verilir.  Bu yaştaki çocukların çalışabilmesi anne ve babalarının iznine bağlıdır. Ama 18 yaşından büyük olanlar yaz tatillerinde istedikleri gibi çalışabilirler. Yeni Zelanda devleti bu konuda izin veriyor.

Yeni Zelanda değişim Programı Öğrenci Vizesi

Eğer ki bir eğitim kurumu tarafından onaylanan bir öğrenci değişim programına dahil edildiyseniz bu şekilde Yeni Zelanda’ da tam zamanlı eğitim alma hakkınız olacaktır. Bu eğitim sayesinde Yeni Zelanda’ da kaliteli bir eğitim alır ve uluslararası platformda kabul gören bir konuma gelmiş olursunuz. Burada okurken Yeni Zelanda Değişim programı Vizesi eğitim süreniz ne kadar ise diyelim 4 yıl bu kadar süre vizeniz uzatılır ve eğitim programınıza göre haftada 20 saat dilerseniz yarı zamanlı olarak çalışabilirsiniz.

Ayrıca tatil olan günlerde tam zamanlı çalışma hakkınızda vardır. Bu kural 18 yaşından büyük olanlar için geçerli 18'den küçük olanlar ebeveynleri ya da varsa vasilerinin izin alması ile çalışabilirler. Yeni Zelanda’ da okuyan bir öğrencinin eğitim süresi bitince vize değişim programı da bitmiş oluyor. Artık bu tarihten sonra Yeni Zelanda’ da dilerseniz 3 aylık bir turist vizesi başvurusu yapabilir ve böylece kalabilirsiniz.

Yeni Zelanda Ücretli Eğitim Öğrenci Vizesi

Eğer öğrenci iseniz ve Yeni Zelanda’ da tam zamanlı bir eğitim almayı istiyorsanız bunun için ücretli eğitim öğrenci vizenizin olması gerekiyor. Bu vizeyi alabilmek için ise buradaki bir eğitim kurumunda kaydınızın olması ve tüm eğitim masraflarınızı ödemiş olmanız gerekiyor. Bu şekilde aldığınız vizeniz ile Yeni Zelanda’ da 4 yıl yüksek öğretim kurumlarında veya dil okulunda eğitim alabilirsiniz.

Koşulları tam olarak yerine getiren bir kişi burada eğitim alırken varsa eşini ve çocuklarını yanına getirtebilir. Bu eğitim boyunca masraflar için bütün gerekli paranın Yeni Zelanda’ da olması gerektiğini de bilmelisiniz. Sizi bu konuda finanse eden birisi varsa bütün masraflarınızı karşılaması ve buradan ayrılsanız da yine de tüm ödemeleri yapması gerekir.

Yeni Zelanda’ da eğitim görenler ücretli eğitim vizesi sahipleri aldıkları eğitimin başlama tarihinden bitiş tarihine kadar seyahat ve sağlık sigortası yaptırmak durumundalar. Bu yaptırılması zorunlu olan bir durumdur. Ellinizdeki vize ile burada dilerseniz haftada 20 saat yarı zamanlı çalışabilirsiniz. Tatil günlerinde de tam zamanlı çalışma hakkınız vardır.

Yeni Zelanda Devlet Destekli Öğrenci Vizesi

Öğrencisiniz devletten destek ya da bir burs kazandınız bununla Yeni Zelanda’ da 3 aydan 4 yıla kadar tam zamanlı bir eğitim alma hakkınız bulunuyor.  Devlet destekli vize başvurusu yaparak Yeni Zelanda’ ya vize alabilirsiniz. Burada tam zamanlı eğitim için ya yüksek öğretim kurumlarından birinde ya da İngilizce dil okulunda eğitim almanız gerekiyor.

Aldığınız Yeni Zelanda Devlet destekli öğrenci vizesi ile haftanın 20 saati yarı zamanlı çalışma durumunuz vardır. İsterseniz bu hakkınızda kullanabilirsiniz. Noel ve yılbaşı gibi tatil olan günlerde de isterseniz tam gün olarak çalışabilirsiniz. Bu kural 18 yaşından büyükler için geçerlidir. 16 yaşından küçüklere çalışma izni verilmiyor. 18 yaşını dolduranlar dilerse vizelerini alıp Yeni Zelanda’ da yaşayabilirler ama küçüklerin ebeveynleri ya da yasal vasileri onları Yeni Zelanda’ da bırakıp gidemezler birlikte kalmak zorundalar.

Diyelim Yeni Zelanda Devlet destekli vizeniz var tüm koşulları da yerine getirdiniz eğer eşiniz ve çocuklarınız var ise onları da buraya yanınıza alabilirsiniz. Yanınıza aldığınız eşinizi ve çocuklarınızı da eğitim süreleri bitene kadar sağlık sigortası yaptırmanız gerekiyor.

Yeni Zelanda öğrenci vizesi başvurusu için hazırladığınız tüm evraklarınız İngilizce olarak hazırlanmalıdır. Bu zorunludur bu şekilde Yeni Zelanda Konsolosluğuna sunulabilir.

Yeni Zelanda Vizesi Hakkında Bazı Önemli Bilgiler

 • Yeni Zelanda vize başvurusu yaptınız ve tüm belgeleri, evrakları eksiksiz hazırlayarak konsolosluğa sundunuz bu kesin olarak kabul edildiği anlamına gelmiyor. Onay durumu tamamen konsolosluğun yetkisindedir.
 • Yeni Zelanda vizesi için Konsolosluğun istediği belge ve evrakların listesi web sitemizde bulunuyor. Buradan öğrenip hazırlayabilirsiniz ama Konsolosluk bu belgelerin dışında da sizden bazı evraklar isteyebilir. Size direk ulaşarak bilgide isteme durumu olabilir.
 • Başvurunuzu evraklarınızı tamamlayıp kargo ya da kurye ile TRA Danışmanlık ofisimize gönderdiğiniz takdirde evraklarınız tarafımızdan teslim alınınca işlemler başlayabilir.
 • Yeni Zelanda Konsolosluğu tüm belge ve evraklarınızı inceledikten ve değerlendirdikten sonra başvurunuz onaylanırsa size elektronik yollarla iletecektir. Vizenizin çıktısını Yeni Zelanda’ ya seyahat etmeden alıp devamlı geçerli olan pasaportunuz ve seyahat belgenizin içinde bulundurmalısınız. Bu önemlidir.