Turistik Vize

Vietnam vizesi başvurusu için turistik amaçlı seyahat edecek kişilerin   uygun vize kategori ve kurallarını iyi incelemesi gereklidir. Buna istinaden gerekli belgeler ve şartlar sağlanmadığında vize başvuruları reddedilecektir.  Vietnam’a ticari amaçlı seyahat etmek isteyen kişiler kesinlikle turistik vize başvurusu yapamazlar.

Ayrıca  vize evraklarınızı seyahat amacınıza göre şekillenmeli ve temin edilmelidir. Tüm bu hazırlıklar    başvuru sürecinin ilk adımında işlemleri hızlı ve daha kolay olmasını sağlar. Vietnam turist vize başvurularında genellikle Vietnam Göçmenlik Ofisi onayı olması gerekir. Bu onay ile birlikte C1 Belgesi zorunluluğu vardır. C1 belgesi hakkında ayrıntılı bilgi yetkili ofislerin sistemlerinde elde edilebilir. Güncel Vietnam vize ücreti ve C1 belgesi detayları da bu sistemlerde yer alır.

Vietnam Turist Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vietnam vize başvurusu için kişiler bireysel olarak Ankara’da bulunan Vietnam Büyükelçiliği Konsolosluk Ofisi’ne başvuru yapabilirler. Ayrıca    yetkili seyahat acenteleri ve vize merkezleri ile de başvuru sağlanabilir.

Ülkemizden turistik amaçlı seyahat planı olan kişilerin Vietnam vizesi için gerekli evraklarını tamamlayarak vize yetkilerine   kargo ile iletmeleri gereklidir. Vize yetkili ofisleri büyükelçilik ofisine kişiler için başvuru yaparak işlemleri takip ederler.

Vietnam C1 Belgesi

Vietnam turist vizesi için gerekli olan ve giriş için zorunlu evrak    C1 belgesidir. Vietnam C1 belgesi içeriği Vietnam turistik vize onay mektubu şeklindedir.  Vietnam turistik vizesi ülkeye giriş için ülke tarafında zorunlu tutulan belgedir. Vietnam C1 belgesi içeriğinde Vietnam'a gidiş tarihi ve amacı yer alan bilgileri kapsar. Ayrıca bu belge Vietnam göçmenlik bürosu tarafından verilen giriş için vizeler de şart koşulan resmi evraktır. 

Vietnam C1 belgesi için vize başvurusu yapmak isteyenle Türkiye’deki veya Vietnam’daki seyahat acentelerinden Vietnam Göçmenlik Ofisi’ne başvuru yaparak bu belgeyi alabilir. Ayrıca   C1 belgesi hakkında ayrıntılı bilgiyi vize ofislerinde sağlanır. Turistik amaçla yapılan Vietnam vize başvuruları için   pasaportların 10 yıldan eski olmaması ve daha önce alınması zorunludur. Aynı zaman da    seyahat dönüş tarihi    en az 6 ay geçerli olmalıdır.

Vietnam Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar?

Vietnam vizesi için evraklar şahsen başvuru yapmayacak kişiler için yetkili merkez ofislerine kargo, kurye ile ulaştırılabilir. Ya da kişi adına 3. bir kişi evrakları teslim edebilir. Tamamlanan evraklar ile    vize işlemlerinizi başlatılır. Vietnam vize başvurusunda    evrakların son 3 ay içinde iletilmesi zorunludur. 

Aynı zaman da Vietnam vizesi için, C1 belgesi, Vietnam vizesi başvuru formu eksiksiz ve tam iletilmelidir. Bunun yanında pasaport, fotoğraflar da iletilmelidir. Ayrıca Vietnam diplomatik temsilciliklerinin talep ettiği belgeler eksiksiz ve tam tüm kurallara uygun verilmelidir. Sonrasında   Vietnam vizesi başvuruları süreçleri başlayarak kısa sürede vizeler onaylanır. Turistik amaçlı başvurulan Vietnam vize için pasaportlar 10 yıldan daha önce alınmalı ve dönüş tarihi ile arasında   6 ay olması gereklidir.

C1 Belgesi

C1 belgesi vize başvurularında ülkeye giriş için önemli ve zorunlu olan ve talep edilen bir çeşit ülkeye onay mektubu içeriğindedir.  Vietnam turistik vizesi adına onaylanan ve Vietnam Konsolosluğu tarafından zorunlu tutulan C1 belgesi Vietnam'a gidiş tarihini ve amacı içerir. Bu belge aynı zaman da    Vietnam göçmenlik bürosu tarafından onaylanan ve verilen resmi evraktır.

Vietnam turistik seyahatleri için öncelikle pasaportların seyahat dönüş tarihiniz sonrasında 6 ay geçerliliği olması gereklidir. Aksi halde başvurular onaylanmaz. Vize başvurusu yapan kişilerin ayrıca iki adet fotoğraf ı güncel, beyaz arka fon üzerine çekilmiş şekilde hazırlaması gereklidir. Bunun yanında Vietnam vize başvuruları için kişileri nüfus cüzdanını arkalı önlü fotokopisi ile ibraz etmesi gereklidir.  Ülkeye giriş- çıkış tarihleri Vietnam’a yapacağınız seyahatlerde vize başvurusunda önemlidir. Buna istinaden ülkeye giriş-çıkış tarihleri net ve kesin belirtilmelidir.

Vietnam Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vietnam vizesi başvuruları genellikle 10-18 iş günü içerisinde onaylanır. Vietnam Konsolosluğu yoğunluğu   ve resmî tatil günlerine dikkat edilmelidir. Bu tarihler öncesinde yapılan başvurular da süreçler uzayabilir. Ayrıca Türkiye’den yabancı pasaportlar için   başvuru sonuçları    18 iş günden daha fazla olabilir.

Vietnam Vize Başvurularda Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Umuma Mahsus (Bordo) pasaportlu kişiler Vietnam vizesine zorunlu olarak tabidir. Aynı zaman da Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaportlu kişiler    180 gün içerisinde 90 gün şeklinde    Vietnam’a seyahatlerin de vizeden muaf tutulurlar. Vietnam vizeleri onaylandığında tarihler sadece   seyahat tarihlerine göre vizelerde geçecektir.

Vietnam turistik vize başvuruları için zorunlu olan C1 belgesini temin edilmelidir.  Vietnam vizeleri sonuç ve onayları genellikle 15 gün veya 30 gün şeklinde gerçekleşir. Vietnam vize başvuruları sadece tek yetkili merci olarak Vietnam Büyükelçiliği tarafından onaylanır.

Vietnam turistik     vize başvurularında detaylı bilgi   TRA Danışmanlık Ofisinden sağlanır. Ayrıca    tüm gerekli evraklara ulaşılabilir. Vize başvurularının olumlu ve    sürecin eksiksiz olarak   yürütülmesi    için 0850 885 25 21 iletişim numarasından ofislerimize ulaşabilirsiniz. Ayrıca  www.e-vizerandevusu.com sayfasından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.