90 GÜN ALTI SLOVENYA SCHENGEN VİZESİ

90 gün altı Slovenya Schengen vizesi ile diğer 27 Schengen üye ülkelerine de seyahat edebileceksiniz ancak dikkat edilmesi gereken husus ilk giriş ülkenizin Slovenya olması gereklidir. 90 gün altı Slovenya Schengen vizesi başvurusunda bulunulabilmesi için öncelikli olarak hangi vize türüne başvuruda bulunulması gerektiğinin belirlenmesi gerekecektir. Başvuruda bulunulacak olan vize türü mutlaka başvuru sahibi tarafından belirlenmelidir ve seçilecek olan vize türü Slovenya’ya yapılacak olan seyahatin amacına uygun olmalıdır. Kuruluşumuz başvuru sahiplerine vize kategorisiyle ilgili gerekli olan destek hizmetini sunmaktadır. Vize türü, gerekli evraklar ve randevu için firmamızın sunmuş olduğu bu hizmetten yararlanılabileceksiniz.

90 Gün Altı Slovenya Schengen Vize Başvuru Türleri

 1. Turistik
 2. Aile & Arkadaş Ziyareti
 3. İş ve Fuar Ziyareti
 4. Eğitim, Kültürel ve Sportif Etkinlik Amaçlı Seyahatler
 5. Öğrenci Gezileri
 6. Staj
 7. Tır Şoförü Vizesi
 8. Transit Vize

Slovenya’ya kısa süreli bir ziyaret gerçekleştirilecekse o zaman Slovenya Büyükelçiliği’nden veya Slovenya Başkonsolosluğu’ndan Schengen vizesi alınması gerekir. Türkiye’de yer alan Slovenya diplomatik temsilcilerinden vize başvurusunda bulunabilecekler;

 • Türk vatandaşı olanlar,
 • Üçüncü ülke vatandaşlarından Türkiye’de yaşayanlar,
 • Üçüncü ülke vatandaşlarından yasal olarak ikametleri Türkiye’de olanlardır.

Yukarıda bahsi geçen kişilerin pasaportlarında Türkiye’ye giriş kaşesi yer almalıdır. Ayrıca bu durumda olan kişilerin, vize başvurusunu Türkiye’den yapma gerekçelerini sunmaları gereklidir. 

Slovenya vizesi için tüm illerden başvuruda bulunacak olan kişiler, Slovenya Ankara Büyükelçiliği’nin yetki alanındadırlar.