Turistik Vize

Küba Turistik Vizesi Nedir?

Küba’ya turistik seyahatler düzenlemek amacıyla gidecekseniz Küba turistik vize başvuruları yapmanız gerekir. Başvuru yaparken dikkat etmeniz gereken birtakım unsur olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Küba vizesi için istenen evraklar, bilgi aldığınız danışmanlık ofisi, koşullara uygun olup olmamanız ve bunun gibi birçok bilgi başvuru anında önem taşıyan unsurlardır.

Küba turistik vize hakkına sahip olmayı başardıysanız tek giriş için kullanabileceğinizi bilmelisiniz. Küba’ya gittiğiniz zaman turistik vize hakkınız 30 gündür. Seyahat ettikten 30 gün sonra dönüş yapmazsanız kural ihlali sayılır. Bu sebeple Küba vizesi hakkında bilmeniz gereken bütün detayları araştırmalı ve bilinçsiz bir şekilde hareket etmemelisiniz.

Küba’ya Gitmek İçin Vize Şart mı?

Küba’ya vizesiz gitmek isteyen vatandaşların siyah, gri ya da yeşil pasaporta sahip olması gerekir. Bunun haricinde bordo pasaporta sahip herkes Küba turistik vizesi almak zorundadır. Vize almadan Küba’ya giden kişilerin yalnızca 90 gün hakkı vardır. Transit durumlarda da vize almadan başka bir ülkeye Küba üzerinden geçiş yapabilirsiniz.

Küba’dan başka bir ülkeye hava aracılığıyla geçerken vize almamanız için gerekli koşul 72 saat boyunca havalimanından ayrılmamaktır. Konaklamak için Küba’da kalmanız gerektiği durumlarda Küba Konsolosluğu ile iletişime geçip vize almak zorundasınız. Turistik vize aldığınızda Küba’ya gittikten sonra başka bir amaçla orada bulunmanız kural ihlalidir.

Küba İçin Turistik Vize Nasıl Alınır?

Küba vizesi almak Schengen ve Birleşik Krallık vizeleri kadar zorlu bir süreç değildir. Bu sebeple birçok kişi Küba vizesi için başvuru yapabiliyor. İlk olarak bulunduğunuz yerden ayrılmadan Küba vize başvurusu online seçeneğinizin olduğunu bilmelisiniz. Teknolojinin gelişmesiyle insanlar artık internet üzerinden vize başvurusu yapmayı daha zahmetsiz ve pratik buluyor. Siz de online başvuru gerçekleştirerek Küba vizesi edinebilirsiniz.

Online başvurmak yerine Ankara’da yer alan büyükelçiliğe giderek de Küba vizesi alabilirsiniz. Dilerseniz Küba TRA danışmanlık ofisi çalışanlarımızla iletişime geçerek de Küba vizesi için başvuru yapabilirsiniz. Temsilcilerimiz gerekli form ve evrakları sizin yerinize doldurarak hatasız bir şekilde Küba vizesi başvurusu yapmanızı sağlar. Böylece hem vize başvurunuzun kabul edilme ihtimali yüksek olur hem de fazla zaman kaybetmezsiniz.

Ankara’daki Büyükelçilik Aracılığıyla Küba Vizesi Alma!

Sizden istenen belge ve evrakları tamamladığınız zaman çalışma saatleri içerisinde Ankara’daki büyükelçiliğe gidebilirsiniz. Küba Büyükelçiliği evraklarınızı ve diğer koşulları kontrol ederek vize alıp alamayacağınız hakkında bilgilendirme yapar. Vize başvurunuzu yapmak için randevu almanıza gerek yoktur. Bu yönden Küba’dan vize almak Schengen ve Birleşik Krallık vizesi almaktan çok daha kolay karşılanır.

Başvuru sırasında doldurmanız gereken formun eksiksiz ve hatasız doldurulması önem taşır. Bu riski göze almak istemeyen bazı vatandaşlar acentelere danışarak başvuru formunu doldurmayı tercih eder. Kimi insanlar Ankara Büyükelçiliği ile yüz yüze görüşmeden posta yoluyla başvurusunu yapar. Postayla yapılan başvurularda zarfta adresin yazması büyük önem taşır.

TRA Danışmanlık Ofisimiz Aracılığıyla Küba Vizesi Alma!

Küba vizesi için başvuru yapmak istiyorsanız. TRA danışmanlık ofisimize ulaşabilirsiniz. Ofisimize ulaştığınız zaman Küba vizesi ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Bilgi edinerek yaptığınız vize başvuruları daha bilinçli şekilde gerçekleşir.

Danışmanlık ofisimizi gelmeden önce 08508852521 numaralı hattı arayarak bilgi almanız mümkündür. Böylece temsilcilerimizi aradığınızda almanız gereken bilgilerden az çok haberdar olursunuz. Başvuru formunuz, vize hakları, başvuru koşulları, vize reddi ve iptali hakkındaki bütün bilgilere yetkililerimizle görüşerek ulaşma fırsatını kaçırmayın.

Online Başvuruyla Küba Vizesi Almak Mümkün müdür?

Teknolojinin gelişmesi vize başvurularını da olumlu etkilemiştir. Olumlu etkilemiş olmasının sebebi Ankara dışındaki kişilerin büyükelçiliğe gitmek zorunda kalmamasıdır. Siz de Ankara’da yaşamıyorsanız ve vize başvurusu için Küba Büyükelçiliği’ne gidecek durumda değilseniz online başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Hatta Ankara’da yaşamasına rağmen yoğunluğundan dolayı online başvuru yapan kişilerden de söz etmek mümkündür.

TRA danışmanlık ofisimizle görüştüğünüz zaman nasıl online olarak başvurabileceğinizi detaylı şekilde anlatıyoruz. Böylece hata yapmadan internet üzerinden yaptığınız başvuruyla Küba vizesi alma hakkında sahip oluyorsunuz. Başvurularınızı bizimle, büyükelçilikle yüz yüze olacak şekilde ya da internet üzerinden yapabileceğinizi artık biliyorsunuz. Geriye sadece vize başvuruları esnasında istenen evrakları öğrenmek kalıyor.

Küba Turistik Vize Başvurularında Hangi Evraklar Gereklidir?

Öncelikle yıpranmamış bir pasaport şarttır. Bazı insanlar 10 yıldan eski pasaportunu başvuruda götürdüğü için olumlu sonuç alamıyor. Olumlu sonuç almak ve Küba vizesi edinmek istiyorsanız en geç 10 yıl önce alınan bir pasaportunuz gereklidir. Aynı zamanda pasaportun Küba’ya gittikten sonra 6 ay geçerlilik süresi olacak şekilde bulunması şarttır.

Biyometrik fotoğraf birçok vize başvurusunda olduğu gibi Küba vizesi için de geçerlidir. Bu sebeple biyometrik fotoğrafınızı evraklarınız arasında bulundurmayı ihmal etmeyin. Vize ödemesini yaptığınıza dair dekont gerekir. Bilindiği üzere Küba vizesi ödeme yapmadan alınamaz. Nüfus cüzdanınızın fotokopisi ve uçak bileti aldığınıza dair rezervasyon belgesi de istenen evraklar arasındadır.

Küba Turistik Vizesi Ne Kadar?

Küba’ya seyahat etmek istiyorsanız ve turistik vize alacaksanız 375 TL ödeyeceğinizden haberiniz olmalıdır. Ödeyeceğiniz ücret konsolosluğun istediği harç ve TRA danışmanlık bedelini içerir. Vize ödemesi banka hesabına nakit şeklinde kabul edilir. Ödeme dekontunu danışmanlık ofisimize e-posta aracılığıyla ilettiğiniz müddetçe başvuru işlemleriniz için hizmet sunmaya başlarız.

Eğer Küba vizesi için istenen ücreti ödemediğiniz hâlde TRA danışmanlık ofisimizden hizmet beklerseniz bu mümkün değildir. Çünkü vize ücreti ödemeden hiçbir şekilde başvuru yapamazsınız. Küba vize başvurusunun öncelikli koşullarından biri ücret ödemektir. Dekontu e-posta adresimize ilettiğiniz zaman Küba vize başvurusu hakkındaki bütün adımlarda danışman ofisimiz yardımcı olacaktır. Küba vize başvurunuzun onaylanması için danışmanlık hizmetlerimizden faydalanın. Ayrıca www.e-vizerandevusu.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.