Ticari Vize

Küba Ticari Vize Başvuru İşlemi

Küba ticari vize almak istiyorsanız ve nasıl yapıldığına dair hiçbir fikriniz yoksa doğru adrestesiniz. Vize başvurusunda yapılması gereken hazırlanması gereken evraklar, başvuru formları ve hangi şartlar altında çalıştığımızı aşağıda verilen bilgilerle öğrenebilirsiniz. Ayrıca aklınıza takılan her sorularla 0850 885 2521  arayıp uzman kişilerle görüşme sağlayabilirsiniz.

 Başvuru yapmak için sizin gelmenize gerek yoktur. Posta yolu ile hazırlamış olduğunuz evraklaırı en yakın ofislerimize gönderebilirsiniz. Ticari vize başvuru yapmanız için hangi bölgede olduğunuzun önemi yoktur. Türkiye’ de hangi şehirde yaşıyor olduğunuzun da bir önemi yoktur. İstanbul merkezli olan ofisimizde dahil olmak üzere tüm TRA danışmanlık ofisimizden Küba Ticari Vize hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

TRA danışmanlık ofis ailesi olarak evraklarınız için randevu talebinde bulunmanıza gerek yoktur. Yukarda belirtilen yöntemlerle iletişim kurduğunuz tüm yetkililerimizin özel iletişim numaraları ile evraklarınızı gönderim yapabilirsiniz. Bu işlemlerden sonra vize talebiniz kabul edilir ve pasaport sorgusu yapabilirsiniz.

Vize İşlemleriniz İçin TRA Danışmanlık

Başvurularınızı posta yoluyla yapıyorsanız Küba ticari vize başvuru ücretlerini müşteri danışmanlarımızın ilettiği banka hesap numarasına gönderim yaparsınız. Şahsen başvuru yaptıysanız şayet evrakların teslimi için geldiğiniz zaman da peşin şekilde ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

Müşteri temsilcileri siz Küba ülkesinde seyahat esnasında ticari vize başvuru zamanında yapmanız gerekenleri ve ücreti içerisinde bilgi alan listeyi sizinle paylaşacaktır. TRA danışmanlık merkezi sizin vize işleri ile uğraşmalarınıza gerek kalmadan adınıza işlemleri başlatıp en hızlı zaman diliminde sonuçlandırır. Turistik vize ile ticari vize şartları birbirinden farklıdır. Başvuru şartları, gerekli evraklar ve ücretlerinde değişim gösterir. Şayet Küba ülkesinde ticari faaliyetli giriş yapmanız gerekiyorsa TRA danışmanlık ofis sayfasını özenle incelemenizi öneririz.

İşlem Sonucunun Belli Olması

Umuma mahsus diğer adı ile bordo pasaport sahibi olan kişilerin Küba vizeleri olsa dahi giriş yapamazlar. Küba ülkesinde girişinde kapıda vize uygulaması yoktur. Vize başvuru yapan kişiler firmaya ait özel servis ile 20 iş günü içinde vize işlemlerini yaptırabilirler. Küba ticari vize başvurusu yaptıktan sonra 20-30 gün arasında işlemin sonucu belli olur. Burada önemli olan Küba Büyükelçiliği ve Küba Göçmenlik Ofisinin çalışma durumuna göre farklılık gösterir. Süre zarfı azalma ya da artma oluşabilir.

Ticari vizelerde 7-15 gün ikamet olarak , 20 gün ise kullanma süreli şekilde geçerlilik süreli olarak çıkar.

Küba Ticari Vize Başvuru İçin Gerekli Evraklar:

Küba’ya ticari yönden seyahatte bulunmak isteyen kişiler Türkiye de aktif olarak çalıştırdığı firmasından aşağıda verilen belgeleri temin etmesi gerekir. Başvuruda kullandığı tüm evrakların güncel tarihli olma zorunluluğu vardır.

Küba’daki çalışmak istediği şirketin talep dilekçesi: Küba’da hangi firma ile çalışacaksa sahiplerinin Küba da bulunan göçmen bürosu üzerinden Küba Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümüne yazdığı dilekçeyi vermesi gerekir. Dilekçe de ticari faaliyetlerinde neler olacağına dair herşey olması gerekir. Konsolosluktan karşıdaki firmanın Küba gelmesi için rica da bulunması gerekir.

Davet Mektubu: Küba’da hangi firma ile iş görüşmesi yapacaksanız o firmanın davet mektubu almak zorundasınız.

Ön Yazı: Küba Büyükelçiliğine mail olarak göndermek koşuluyla Türkiye’de bulunan firmanın vize talebinde hangi şahıs bulunuyorsa onun isim ve soyismi gerekir. Firma da hangi bölümde çalışıyorsa bölüm ismi, doğum yeri, doğum tarihi, pasaport numarası, pasaporta ait özel bilgiler ve Küba hangi tarihler arası gelip gideceği tarihine varıncaya ön yazı niteliğinde kısa açıklama yazısını göndermesi gerekir.

 • Küba ticari vize başvuru formu
 • Pasaport
 • 2 tane fotoğraf
 • Gidiş ve dönüş uçak rezervasyon kağıdı

Ticari vize ödemesi gereken harç miktarı; ticari vize ücreti ile Küba turistik vize kartı için ödenen ücret farklılık gösterir. Şuanki ücretleri öğrenmek için müşteri temsilcileriyle görüşme sağlayabilirsiniz ya da  mail adresi üzerinden ücret fiyat bilgisi öğrenebilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası: Sigortanın Küba da seyahat zamanınız boyunca aktif halde olan sigorta geçerlidir.

Küba Ticari Vize Talep Edildikten Sonra Kaç Günde Çıkar ?

Ticari vizelerde 7-15 gün süreli şekilde çıkar. Vize başvurun kişi 30 gün süre zarfında Küba giriş yapabilir. Vize taleperi ise 15-20 gün süre zarfında sonuçları belli olur. Küba’da alınan turist vize kartınız ile ticari temas halinde kesinlikle bulunamazsınız.

Küba Ticari Vize Başvurusu Nasıl Yapılır ?

TRA danışmanlık ofis ile Küba ticari vize talebinizi en kısa süre zarfında başvuru oluşturabilirsiniz. Belirtilen 20 iş günü içerisinde yaptığınız başvurunuz kesinleşecektir. Pasaportunuz da sizin belirttiğiniz iş – ev adresinizden hangisini seçtiyseniz kargo yardımı ile size gönderim yapılacaktır. Hangi il de ikamet ediyorsanız o ildeki ofisimize gelerek pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.

Ticari vizede az süre zarflı iş gezileri, iş fuarları, konferanslar, seminerler, kongreler gibi tüm organizasyonlar kapsanır. Bordo pasaport olan kişiler için geçerli Küba vizeleri yoksa ülkeye giriş yapamazlar.

En önemli konulardan biri olan üçüncü ülke vatandaşları olan kişilerin en alt limit olan 6 ay süre içerisinde Türkiye’de ikamet kartlarına sahip olmaları gerekir. Vizede başvuru esnasında ikamet kartları da  belirtmeleri gerekir.

Türkiye Cumhuriyet vatandaşlarının en alt limit olan 6 ay içinde ise pasaportlarına sahip olmak zorundadır. Pasaportların ise 10 yıldan da eski olmaması şartı bulunur.

Küba Vizesinde İlk Öncelik Olan Ticari Davetiye

Ticari vize başvurusunun en önemli evrakı, ticari davetiyedir. Küba’da hangi firma ile iş faaliyetiniz yapılacaksa konusunu ve tarihlerine varıncaya kadar tüm özel bilgileri içeren davetiye olması gerekir. Şayet şirket ile görüşme sağlanacaksa şirketin adı, şirketin ticari sicil numarası, karşı taraftan gelecek kişinin seyahat sebebi, ticari faaliyetin gerçekleşeceği tarihler bulunması gerekir. Aklınıza takılan bilgiler olursa TRA Danışmalık Ofisinden öğrenebilirsiniz.

TRA Danışmanlık Ofisi, Küba ticari vize almanız için sizin Küba Büyükelçiliğine direk başvuru yapmanız yerine sizin adınıza işlemler yapar. Küba vizesinde gerekli evrakları bize gönderim sağlayarak ya da mail yoluyla gönderim yaptığınız dâhilde vize başvurularınız en kısa süre zarfında işleme alınacaktır. Unutulmaması gereken en önemli husus, ticari vize başvurunuzda başvuru formu eksiksiz olarak doldurmanız gerekir. Küba vize başvurunuzda kullanılan seyahat belgesini içeren evrak, döndükten sonra en az 6 ay süre zarfında geçerliliğini korur.

Küba Ticari Vize Ücreti

Turist olarak gittiğiniz ücret ile ticari faaliyet üzerinden giderseniz Küba’ya farklı ücretler ödemesi yaparsınız. Güncellenmiş fiyat bilgisi ve hangi başvuru yollarından gideceğiniz bilgilerini TRA Danışmanlık Ofis ile iletişim haline geçerek öğrenebilirsiniz. Ücretleri tüm bankalarda havale – eft şekilde yapabileceğiniz gibi ofisimize gelerek nakit şekilde de yapabilirsiniz.

Küba Ticari Vize Davetiyesi

Ticari vize başvurusunda yapmanız için Küba’da hangi firma ile iş görüşmesi halinde olacaksanız o firmanın size davet mektubunu vermesi gerekir. Davet mektubunda önemli hususlar arasında şirketin logosu halinde antetli kağıda ikamet hangi bölge de ediyorsanız oranın büyükelçilik/ konsolosluk hitap ederek yazılması gerekir. Başvuru yapmış kişinin hangi tarihler arasında Küba da olacağını belirtmek gerekir. Küba da davet eden firmanın iletişim numarasıyla birlikte adresi de belirtilmesi gerekir. Ticari vize başvuru talebinde kaç girişli vizenin başvuru yapıldığını belirlenmesi gerekir.

Vize davetiyenin yanında Küba’da aktif iş halinde olan firmanın büyükelçilik/Küba göçmenlik bürosun hitaben ön yazısı bulunması gerekir. Ön yazı ve davet mektubu hakkında bilgi sahibi değilseniz TRA Danışmanlık Ofisini arayarak temsilcilerle görüşme sağlayabilirsiniz.

Küba Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 • Türkiye Cumhuriyeti yeşil, gri, siyah pasaport sahibi iseniz Küba vize prosedüründen imtiyazlısınızdır. Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahibi iseniz vize prosedürürlerine imtiyazlı değilsiniz.
 • Pasaport Küba vize başvurusunda bulunurken önemli husustur. Pasaport dış görünüşü olarak yıpranmış , hasar almış , yırtılmış gibi durumlarda yaptığınız başvurular işlem dahilinde olmayabilir. Yıpranmış pasaport ile vize almış olsanız bile Küba ülkesine giriş yaparken sınır görevlileri tarafından olumsuz koşullar oluşturabilir.
 • Küba ticari vizenizde orada bulunma sürenizle alakalı değişiklikler oluştu ise ek evrak şeklinde talep halinde olmanız gerekir.
 • Küba’dan ayrıldıktan sonra gümrük yetkilileri tarafından 25 Cuc çıkış vergisi adı altında ücret talep edilir.
 • Ticari vizelerin onay verilme süresi uzun olabilir. Uçak biletlerinizi ve hotel de kalacaksanız rezervasyonlarınızı daha sonra yapmanızda fayda vardır.
 • Küba ticari vize başvurularınızda Küba Göçmenlik Ofisine davetiye gönderen firmanın bildirimde bulunmak zorundadır. Küba Göçmenlik Ofisi ile Küba Büyükelçiliğine davet edilen şahsın ticari vize talep edildiğini Küba Büyükelcilik tarafından paylaşımda bulunması gerekir. Küba’ya ait turist kartınız ile ticari faaliyet gerçekleştiremezsiniz. Yoksa adınıza ceza işlem uygulanabilir.
 • Küba’da turistler için vizeler kart şeklinde olurken, ticari vizelerde ise pasaport halinde basım yapılır.
 • Küba ticari vize başvurularınız turistik vize başvurularınıza göre süre zarfında farklılık oluşturur. Ticari vize başvuruları uzun sürmekle birlikte 20-30 gün süre içinde sonuç gösterir.
 • Ticari vize başvurusu esnasında gönderilen davetiye ile birlikte Küba’da aktif faaliyet gösteren firmanın büyükelçiliğe yazdığı dilekçede talep edilmesi gerekir.
 • Yabancı pasaportlarla Türkiye de yapılacak Küba ticari vize taleplerinde belirtiler süreler ile Küba vize harçları arasında değişim söz konusudur. Şayet yabancı ülkede pasaportunuz varsa ve Türkiye de çalışma/ikamet izniniz bulunuyorsa Küba ticari vize başvuru öncesinden yol alınan adımlar için bilgiler almanızda fayda vardır.

Küba ticari vize başvurularınızda talep edildikten sonra en geç 30 gün süre zarfında sonuçlanır. Vize sonucunuz kesinleşmeden önce lütfen uçak ve otel rezervasyonlarınızı yapıp satın alma işlemlerine geçiş yapmayınız.