90 GÜN ALTI İTALYA SCHENGEN VİZESİ

90 Gün Altı İtalya Schengen Vizesi ile ilk olarak İtalya’ya girmeniz zorunludur. İtalya’ya giriş yaptıktan sonra bu vize türü diğer 27 Schengen üye ülkelerine geçmenize olanak sağlamaktadır. 90 Gün Altı İtalya Schengen Vizesi Başvurusunda bulunmadan evvel hangi tip vize türüne başvurulacağı konusunda emin olmak gereklidir. Kişilerin ziyaret amaçları, başvuru işleminin gerçekleştirilmesinden önce netleşmiş olmalıdır. Yalan beyan, tutarsız evraklar reddedilme gerekçesi sayılmaktadır. TRA.Pasaport tüm vize başvurusu boyunca sunduğu hizmetlerle sizlere yardımcı olacaktır. Başvuru takibini baştan sona sürdürerek, sizlere hangi tür vizeye başvuruda bulunmanız gerektiği konusunda gerekli olan desteği sağlamaktadır. Tüm vize başvuru işlemleriniz ve evrak hazırlıklarınız için kuruluşumuzdan yardım alabileceksiniz.

90 Gün Altı İtalya Schengen Vize Başvuru Çeşitleri

  1. Turistik
  2. Aile & Arkadaş Ziyareti
  3. İş ve Fuar Ziyareti
  4. Eğitim, Kültürel ve Sportif Etkinlik Amaçlı Seyahatler
  5. Öğrenci Gezileri
  6. Staj
  7. Tır Şoförü Vizesi
  8. Transit Vize

İTALYA KONSOLOSLUKLARA GÖRE BÖLGE AYRIMLARI

90 Gün Altı İtalya Schengen Vizesi başvurularını; İstanbul İtalyan Başkonsolosluğu, Ankara İtalyan Büyükelçiliği ve İzmir İtalyan Konsolosluğu gerçekleştirmektedir. Bu kurumlar İtalya vize başvurularında bölge ayrımlarına sahiptirler. Bu durumda kişiler 90 Gün Altı İtalya Schengen Vizesi taleplerini yaşadıkları şehrin bağlı olduğu yere göre yapmalıdırlar.

İtalya Ankara Büyükelçiliği Bölgesi: Ankara, Bolu, Bartın, Düzce, Eskişehir, Karabük, Kırıkkale, Kastamonu, Kırşehir, Nevşehir, Kütahya, Yozgat ve Zonguldak’tır. Bu şehirlerde ikamet eden kişiler İtalya vize taleplerini İtalya Ankara Büyükelçiliği’ne bildirmelidirler.

İstanbul İtalya Başkonsolosluğu: Amasya, Ardahan, Artvin, Bursa, Bayburt, Bilecik, Çanakkale, Çorum, Erzincan, Edirne, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, İstanbul, Iğdır, Kırklareli, Kocaeli, Kars, Ordu, Rize, Sakarya, Sivas, Samsun, Sinop, Trabzon, Tekirdağ, Tokat, Yalova’dır. Bu şehirlerde ikamet eden kişiler İtalya vize taleplerini İstanbul İtalya Başkonsolosluğu’na bildirmelidirler.

İzmir İtalya Konsolosluğu: Adıyaman, Aksaray, Adana, Afyon, Aydın, Ağrı, Antalya, Balıkesir, Burdur, Batman, Bingöl, Bitlis, Denizli, Diyarbakır, Elâzığ, Gaziantep, Hatay, Hakkâri, Isparta, İçel, İzmir, Karaman, Kilis, Konya, Kayseri, Kahramanmaraş, Malatya, Manisa, Muş, Mardin, Muğla, Niğde, Osmaniye, Siirt, Şırnak, Uşak, Şanlıurfa, Tunceli, Van’dır. Bu şehirlerde ikamet eden kişiler İtalya vize taleplerini İzmir İtalya Konsolosluğu’na bildirmelidirler.