Turistik Vize

Değerli Ziyaretçimiz, Hoş Geldiniz.

TRA Danışmanlık olarak Türkiye’nin tüm illerinden Hindistan vize işlemleriyle ilgili olarak hizmet veriyoruz. Vize servisimiz ile hızlı ve eksiksiz bir şekilde başvuru yapmanızı sağlıyoruz. Hindistan turistik vize almak istiyorsanız e-mail adresimize ikamet adresiniz, mesleğiniz, seyahat tarihleriniz, daha önce seyahat ettiyseniz vize geçmişiniz ve iletişim adreslerinizle birlikte başvuru talebinizi gönderebilirsiniz. Aynı zamanda telefon numaralarımızı arayarak da talebinizi iletebilirsiniz.

Hindistan’ın diplomatik temsilcileri, farklı bölgelerin sorumluluklarına sahiptir. Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Yalova illerinin sorumluluğu Hindistan Başkonsolosluğu görev alanı arasında yer alır. Bu illerin dışında yapılan başvurular ise Hindistan Büyükelçiliği tarafından değerlendirilir ve onaylanır.

TRA Danışmanlık olarak sizlerle birlikte randevu gününü belirliyoruz. Hindistan turist vizesi başvurusu yaparken sizlere her konuda yardımcı oluyoruz. Randevu saati ise sistem tarafından otomatik belirleniyor.

Hindistan vize almak için kaç kere başvuru yapılırsa yapılsın parmak izi verilmesi zorunludur. Parmak izi beyanı yapmayan kişilere vize verilmez. Yapılan Hindistan vize başvuruları, parmak izi verildiği gün içerisinde belli olur. Vize başvurusu onaylanır ve vize çıkarsa sizlere hemen bilgi veririz. Pasaportunuz ise tarafımızca adresinize gönderilir.

Hindistan Turistik Vize almak isteyenler bilmelidir ki bu vizenin geçerlilik süresi 3 aydır.  Aynı zamanda turist vize başvuruları çoğunlukla tek giriş olarak onaylanır. Vize başvurusu ise online olarak internet üzerinden yapılır. Danışmanlık hizmeti kapsamında Hindistan online vize başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanıza yardımcı oluruz.

Turistik ve Ticari Hindistan Vizesi Almak İçin Gereken Özel Evraklar

TRA Pasaport Ankara şubemiz tarafından Hindistan vizesi almak için temin etmeniz gereken evrakları eksiksiz bir şekilde sizlere bildiririz. Turistik Hindistan vizesi almak için standart belgelerin yanı sıra özel olarak uçak ve otel rezervasyonlarınızı gösteren belgeye de ihtiyaç duyulur. Konsolosluk tarafından vize başvurusu yapan kişilerden bu belgeler de talep edilir. Herhangi bir rezervasyonunuz bulunmuyor ise sizinle iletişimde olan şube yetkilimize bunu bildiriniz.

Turist vizesinden farklı olarak ticari vize almak isteyen kişilerin uçak ve otel rezervasyonu haricinde temin etmesi gereken farklı özel evraklar da mevcuttur. Davet mektubu, Hindistan’daki firmanın kuruluş belgesi, ticaret odası kayıt belgesi ve benzeri evrakların sunulması gerekir. Yetkili danışmanlarımız size temin etmeniz gereken bütün evrakları detaylı bir şekilde belirtir.

Hindistan Turistik Vize Ne Kadar Sürede Çıkar?

Vize başvurusu, Hindistan Konsolosluğu’nda mülakata girildikten ve parmak izi beyan ettikten sonra sonuçlanır. Çoğunlukla aynı gün içerisinde sonuçlar açıklanır. Bazı durumlarda ertesi güne kalması da mümkündür. Vize başvuru sonucu açılandıktan sonra pasaportunuzu kargo ile istediğiniz adrese göndeririz. İsterseniz siz de bizzat Ankara şubemize gelerek pasaportu elden alabilirsiniz.

Hindistan Turistik Vize Almak İçin Beyan Edilmesi Gereken Belgeler

Hindistan turistik vize başvurusu yapmak isteyen ziyaretçilerimiz, gerekli belgeleri eksiksiz olarak başvuruda sunmak zorundadır. Yetkili danışmanlarımızı size başvuru formu ve formla birlikte sunulacak belgelerin neler olduğunu açıklar ve bu belgeleri kolayca temin etmenize yardımcı olur. Başvuru için gerekli olan belgeler şunlardır:

  • Pasaport
  • İkametgah Belgesi ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • Hindistan Vizesi Başvuru
  • Hindistan Vizesi Fotoğraf Ölçüsü
  • Seyahat Planını Destekleyici Belgeler
  • Finansal Durumu Gösteren Evraklar

1- Pasaport: Başvuru sırasında gerekli olan evraklardan pasaport çok önemlidir. Pasaportun ilk alınışı 10 yıldan fazla olmamalıdır ve aynı zamanda geçerlilik süresi seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay uzunluğunda olmalıdır. Bunun yanı sıra Hindistan Turistik vizesinin basılması için en az iki boş sayfa olmak zorundadır. Eğer yoksa yeni bir pasaport ile başvuru yapmanızı tavsiye ederiz. Pasaportun hasarlı olmamasına da dikkat etmek gerekir. Pasaportun ilk iki sayfası ile imza ve vizelerin olduğu kısmın fotokopisi çekilerek başvuruya eklenmek zorundadır.

2- İkametgah Belgesi ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: İkametgah belgesi, Hindistan turistik vize başvurusu yapacak olan kişiler tarafından başvuru dosyasına eklenmelidir. Bu belgenin, başvuru sahibinin detaylı adresini ve yerleşim yerini içermesi gerekir. Aynı zamanda güncel tarihli olmalıdır. Nüfus cüzdanının iki tarafının fotokopisine de ihtiyaç duyulur.

3- Hindistan Vizesi Başvuru: Vize başvurusu yapacak olan kişilerin başvuru formunu İngilizce olacak şekilde eksiksiz doldurması gerekir. Hindistan Vize Başvuru Formu doğru bir şekilde doldurulduktan sonra fotoğraf eklenir ve başvuru işlemi yapılır. Yanlış ya da eksik bilgi vermek başvurunun reddedilmesine neden olabilir. Bu yüzden bilgilerin dikkatli bir şekilde doldurulması gerekir.

4- Hindistan Vizesi Fotoğraf Ölçüsü: Hindistan turistik vize başvurusu yapılırken başvuru formuna biyometrik fotoğraf eklenmesi gerekir. Fotoğrafın ölçüleri 5x5 boyutunda olmalıdır. Aynı zamanda arka planı beyaz ve yüz tamamen anlaşılır şekilde net olmalıdır. Hindistan Turistik vize başvuru sahibi, kullanacağı fotoğrafı en fazla 6 ay önce çektirmiş olmalıdır. İnternet üzerinden başvuru formu doldurulduktan sonra bu biyometrik fotoğraf eklenerek başvuru işlemi bitirilir.

5- Seyahat Planını Destekleyici Belgeler: Hindistan turistik vize almak isteyenler gidiş dönüş uçak rezervasyonlarını ve otel rezervasyonlarını gösteren belgeleri sunmalıdır. Belgesel ya da foto haber çekmek için gidecek olanlar ise bağlı olduğu medya kuruluşundan ziyaret sebebini belirten bir yazı sunmalıdır. Film ya da belgesel yönetmenleri ise yapılacak iş ile ilgili içerik, ekip ve benzeri konularda detayları sunmak zorundadır.

Turist vizesi ile Hindistan’a gittikten sonra yakın ülkeleri ziyaret edecek ve tekrar Hindistan’a dönecek olanlar çok girişli Hindistan Turistik vize talep edebilirler. Bunu talep edebilmek için Hindistan Büyükelçiliği/Konsolosluğu tarafından talep edilen detaylı seyahat programı ile başvuru yapabilirler. Aynı zamanda belgelenebilir bir acil durum varsa gümrük kapılarında görev yapan Göçmenlik Bürosu tarafından da çok girişli Turistik vize verilmesi mümkündür.

6- Finansal Durumu Gösteren Evraklar: Vize başvurusu yapan kişilerin, masraflarını nasıl karşılayacaklarını gösteren bir finansal durum belgesi beyan etmesi gerekir. Başvuru yapan kişinin en az 2500 TL bakiyeye sahip olan, son 3 aya ait güncel bir banka dökümanı sunması gerekir. Bu dökümanın banka yetkilisi tarafından ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Aynı zamanda bankanın imza sirkülerini de içermesi gerekir.

Hindistan Turistik Vize Başvurusu Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hindistan turistik vize almak istiyorsanız dikkat etmeniz ve bilmeniz gereken bazı konular vardır. Başvuru amacınıza bağlı olarak bilmeniz gereken her şey yetkili danışmanlarımız tarafından size aktarılır. Eğer bir okula eğitim için kabul edildiyseniz öğrenci adına olan en az 1500 Dolar bakiyeli güncel bir banka hesap dökümü olmalıdır.

Kurum kabul belgesine de sahip olmak gerekir. 1. dereceden bir akrabanın masrafları üstlendiğini gösteren belge, ebeveynlerin meslek ve maddi durumlarını belirten belge, eğer 18 yaşından küçük ise öğrencinin anne ve babasının pasaport fotokopisi ile onlardan alınan izin belgesine ihtiyaç duyulur.

Başvuru yapan kişi T.C. ikamet izni sahibi göçmen ise T.C oturma izni belgesinin fotokopisinin başvuruya eklenmesi gerekir.

TRA Danışmanlık olarak Hindistan turistik vize başvurusunda size yardımcı oluyor ve en kısa sürede pasaportunuza sahip olmanızı sağlıyoruz.