Ticari Vize

Gana Ticaret Vizesi Nereden Alınır?

Gana Ticaret vizesi düşünüldüğünden daha komplekstir. Başvurunuzu yapmadan önce isterseniz bizimle iletişime geçebilir veya bizlere e-posta gönderebilirsiniz. Gana Ticaret belgesi için TRA Danışmanlık Ofisi bürolarımızı ziyaret de ederek ek bilgi alabilir ya da 0850 885 25 21 numarasını arayabilirsiniz.

Gana’da iş yapmak Gana Ticaret vizeniz yoksa yasaktır. Bu sebeple Gana’da ticaret vizesi veya bulunma vizeniz olmalıdır. Gana Ticaret vizesi ister Türkiye’den Gana’ya gidilsin ister Gana’dan davetiye ile gelinsin belli bazı şartları vardır.

Gana’dan iş mektubu alanın orada olan işverenin bir iş yerine sahip olması gerekir. Oradan göndereceği evraklar bu durumda bir geçerliliği olmalıdır. Gana İçişleri Bakanlığına gidilmeli ve orada iş için yetki almalıdır. Daha sonra evrakları Türkiye’de bulunan hamiline iletmelidir. Ve bilmelisiniz ki kişiye Gana Ticaret vizesi verecek kuruluşlar Gana’da yaşam hakkı bulunan kişilerce olmalıdır. Bu şekilde olmayan bir işlem kabul edilmez.

Gana Ticari Vizesi İçin Gerekli Dosyalar Neler?

İstanbul’daki Gana Konsolosluğuna veya Ankara’daki Gana Büyükelçiliğine gitmenize gerek olmadan Gana Ticari vizenizi temin edebilirsiniz. Bunun için Gana ticari vizesi gerekli dosyaları düzenleyip kargo yolu ile TRA Danışmanlık ofislerimize iletmeniz gerekir.

Görevlimiz dosyalarınızı kontrol ettikten sonra eğer bir eksiğiniz yoksa şahsen gelmenize gerek olmadan Gana Ticari vize müracaatınızı yapacaktır. Vizeniz olduktan sonra pasaportunuzu arzu ettiğiniz adresinize kargo aracılığı ile gönderecektir. Görevlimizle konuşmak ve 2021 güncel dosya listesini temin etmek için (0850) 885 2521 hattı arayabilirsiniz.

Kişisel Dosyalarınız;

Vize müracaat formu: İngilizce olarak ve büyük harflerle yapılmalıdır. Gana Ticari vize belgesi müracaatı sırasında 4 adet verilmelidir.

Pasaport: 10 seneden eski olmayan pasaportun, gezi bitiminden itibaren asgari 6 ay geçerliliği olmalıdır. Pasaportta en az 2 adet boş kısım bulunmalıdır.

Fotoğraf: Arka fonu beyaz, güncel tarihli, 3.5x4.5 cm boyutlarında 4 adet fotoğraf vize müracaat belgesine yapıştırılmalıdır.

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Arka ve ön kısmı tek sayfada bulunan Nüfus Cüzdanı fotokopisi olmalıdır.

Sarı Humma Aşı Kartı: Sarı Humma için global aşı sertifikası müracaat dosyasın da bulunmalıdır. Bu aşı kartı yokken yapılan müracaatlar özel durumlar dışında reddedilmektedir.

Mesleki durumu gösteren evraklar;

Davetiye: Gana’daki şirketten gelen davetiye müracaat sırasında verilmelidir. Davetiye mektubunu gönderen kişi, pasaport ve kimlik fotokopisini de vermelidir.

Vize Talep Dilekçesi: Şirketin konsolosluğa İngilizce Vize Talep Dilekçesi göndermelidir. Dilekçede müracaat sahibinin, soyadı, adı, iş yerindeki mevki ve bulunma amacı, ziyaret edeceği firmanın adı hangi zamanlar arasında bu firmaya gideceği ve vizenin bitiş zamanından önce geri gelineceğine dair belge yer almalıdır.

Şirket Dosyaları: Vergi levhaları, firmanın son 3 ayına ait imza sirküleri, faaliyet belgesi ve ticaret sicil gazetesi fotokopisi sunulmalıdır.

Maaş Bordrosu: Son 3 aya ait ıslak imzalı ve kaşeli maaş bordrosu bulunmalıdır.

SGK / BAĞ-KUR Hizmet Belgeleri

SGK İşe Giriş Bildirgesi için 4'a / 4b "turkiye.Gov.Tr" sitesinden edindiğiniz dosyaların barkotlu çıktı olmasına özen gösteriniz.

Banka Hesap Özeti: Firmanın son üç ayını gösteren banka hesap hareketi belgesi.

Ek Hizmetlerimiz;

Gidiş-Dönüş Uçak Bileti: Müracaat sahibi Gana ticari vizesi için gidiş-dönüş uçak bileti ya da uçuş onayı çıktısını vize müracaatı sırasında vermelidir. Ve eğer uçuşu aktarmalı yapacaksa buna dair biletleri de müracaat evraklarına eklemelidir.

Seyahat Sigortası: Gana gezinizi kapsayacak gezi sağlık sigortası yaptırmanız gerekir. Hem seyahat sigortası hem de gidiş –dönüş uçak biletlerinizi isteğiniz halinde büromuzdan alabilirsiniz.

Gana Ticari Vizesi Nedir?

Gana’ya iş amacı ile (seminer, fuar, kongre, konferans, iş anlaşması, iş toplantısı, ortaklık görüşmesi gibi) gidecek şahısların gezileri öncesi Gana Ticari Vizesi alması gerekiyor. Gana ticari vizesine kişisel müracaat yapıldığı gibi grup halinde de müracaat yapılmaktadır. Gana Ticari vizesi olmayan şahıslar Gana’da çalışamaz.

Gana Ticari Vize müracaatlarında en önemli aşama gerekli dosyaların eksiksiz ve doğru bir biçimde oluşturulmasıdır. Bu dosyalar arasında en önemli olanı ise Gana’daki firmadan elde edilecek davetiyedir. Bu davetiyeyi gönderen firmanın Gana’da yaşama izni olmalı ve bir iş yeri sahibi olmalıdır.

Davetiye verilmeden önce Gana İçişleri Bakanlığı’na gidilerek buradan onay alınmalı, sonrasında Türkiye’deki müracaat sahibine verilmelidir. Bu şekilde olmayan davetiyeler ile gerçekleştirilmiş olan müracaatlar reddedilir. Gana’daki firma ile Göçmenlik Bürosu’na da müracaat edilerek izni evrakları alınmalıdır.

Yine Gana ticari vize müracaatlarında geliş tarihi kesin olarak bulunmalıdır. Gana ticari vize başvurularınız için mecburi olan davetin süresi azami üç aydır. 3 ay süresi olan davetiyeniz ile Gana ticari vize müracaatlarında herhangi bir sorun olmayacaktır.

Gana Ticari vize müracaatlarınızla ilgili problem istemiyor ve vizenizi kısa bir süre içinde elinize almak istiyorsanız bizlere başvurabilirsiniz. TRA Danışmanlık Ofisi görevlilerimiz ile (0850) 885 2521 hattı arayarak konuşabilirsiniz, görevlilerimiz size dosyalarınızın hazırlanması, müracaat formunuzun doldurulması ve müracaatınızın oluşturulması kısımlarında destek verecektir.

Gana Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Başvuru Formunuzu Doldurun: Gana ticari vize müracaatlarında en önemli aşama Gana Ticari Vize Başvuru belgenizin olmasıdır. Bu belge 4 adet olarak, İngilizce ve büyük harflerle yapılmalıdır. Vize görevlileri müracaatınızla ilgili incelemeyi müracaat belgesindeki bilgileriniz dahilinde yapacağından belgedeki bilgilerin doğru ve eksiksiz olmasına dikkat gösteriniz.

Aksi bir durumda vizeniz reddedile bileceği gibi vize işlemlerinizin süresi de artabilir. Başvuru belgesinin yapılmasıyla ilgili görevlimizle konuşmak için da (0850) 885 2521 hattını arayabilirsiniz.

Evraklarınızı kargo ile büromuza ulaştırın: Görevlimiz ile konuşup Gana Ticari Vizesiyle ilgili hazırlamanız gerekli olan belgeleri öğrendikten sonra bu dosyaları hazırlayıp kargo ile bize en yakın büromuza göndermeniz gerekiyor.

Görevlilerimiz dosyalarınızı düzenledikten sonra sizi bilgilendirecekler, eğer eksikleriniz var ise tamamlamanızı belirtecekler. Dosyalarınız bittikten sonra ise sizin bireysel olarak bulunmanıza gerek olmadan müracaatınızı yapacağız.