Turistik Vize

Vize,yabancı bir ülkeye girmesine izin veren resmi bir belgedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu resmi belge ile vize isteyen ülkelere kolaylıkla giriş çıkış yapabilir. Fransa vizesi için gerekli evraklar Fransa Büyükelçilikleri ya da konsoloslukları tarafından belirlenir. TRA Danışmanlık Ofisi temsilcilerimiz bu istenen evrakların hazırlanmasına sizlere gerekli rehberliği yaparak vize sürecinizi hızlandırır. Fransa’ya yapacağınız ziyaretler öncesinde vize almanızdaki sürecin yönetilmesi için (0850) 885 2521 numaradan ofisimize ulaşarak gerekli desteği alabilirsiniz.

Fransa Turistik Vize Başvurusu

Fransa’yı gezmek için ziyaret etmek istiyorsanız ziyaretçi vizesine ihtiyaç duyarsınız. Seyahat vizeleri, turistik ve eğlence amaçlı Fransa’ya yapacağınız ziyaretler öncesinde ülkeye girmesine ve önceden belirlenmiş bir süre kalmasına izin verir. Bu vizeler, vize sahibi olan kişiye ev sahibi ülkede çalışma veya ticari faaliyet yapma hakkı vermez. Bu vize ile birlikte dilediğiniz gibi ülkede rahatlıkla gezinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu vizeyi de alabilmek için bazı evrakları hazırlamanız gerekir.

TRA Danışmanlık Ofisi tamda bu süreçte sizlere yardımcı olur. Tecrübeli danışmanlarımız sizlere vize için gerekli olan evrakların tam listesini mail yolu ile ulaştırır. Bu aşamadan sonra sizlere her konuda yardımcı olur. 2014 yılında yapılan vize güncellenmelerinde artık şahısların biometrik kimlikleri tanımlanır. Bunun için size konsolosluk randevu verir. Burada biometrik kimliğinizi tanımlarken sizlerden parmak izi alır. Bu konuda temsilcilerimiz size eşlik ederek herhangi bir sorunda ya da süreçte devreye girerek sizlere aktif destek sağlar.

Fransa Turistik Vize İşlemleri

Fransa'ya seyahatinizin gerçekleşebilmesi için mutlaka turistik vizeye ihtiyacınız bulunur. Fransa'ya girmek için vizeye ihtiyacınız varsa, yerel Fransız konsolosluğunuzdan randevu almalı ve gerekli olan belgeleri eksiksiz olarak tamamlamalısınız. Vize işlemleri vize başvuru formunun doldurulması ve vize ücretinin yatırılması ile başlar. Tüm bu adımları eksiksiz olarak tamamlamalı ve konsolosluğa teslim etmelisiniz. Unutmayın ki vizeniz kolaylıkla kabul edilebileceği gibi reddedilme durumu da söz konusu da olabilir.

 TRA Danışmanlık Ofisi Aracılığıyla Fransa Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

1.Adım Çağrı Merkezimizi Arayınız

TRA Danışmanlık Ofisi size vize almanız konusunda profesyonel rehberlik edeceğinden ilk önce yapmanız gereken şey ofisimizi arayarak Fransa Vize Departmanı Çağrı Merkezimiz ile iletişime geçmek olacaktır. İlk olarak merak ettiğiniz tüm konular hakkında sorularınızı cevaplayarak sizlere rehberlik edecektir. Profesyonel sizin de daha az stresli olmanıza katkı sağlayacaktır. Bunun için (0850) 885 25 21 numarayı aramanız yeterli olacaktır.

2. Adım Bilgi Mailinde Bulunan Evrakları Hazırlayınız

Fransa Vize Departmanı Çağrı Merkezindeki temsilcilerimiz ile yaptığınız görüşmeden sonra sizlere evrakların güncel listesini mail atacaktır. Bu mailde yer alan evrakların eksiksiz hazırlanması son derece önemlidir. Daha sonra hazırladığınız bu evrakları bir dosya haline getirin.

3. Adım Evraklarınızı Kargo Yapın

Hazırladığınız başvuru dosyasının tam olması vize sürecinde son derece önemlidir. Hazırladığınız tüm bu dosyaları TRA Danışmanlık Ofisi adresimize kargolamanız gerekecektir. Bu süreçte kargo ücreti tarafımıza ait değildir. Kargoya verildikten sonra kargo takip numarası alarak bu numarayı temsilcilerimiz ile paylaşmanız gerekir.

4. Adım Eksik Evrak, Randevu ve Süreç Hakkında Bilgilendirme

Tarafımıza ulaşan evraklarınız danışmanlarımız tarafından titizlik ile incelenerek gerekli kontroller yapılır. Bu süreçte yapılması gereken diğer adımlar sizinle yeniden bilgi olarak paylaşılır ve eksik hatalı evraklarınızın yeniden temin edilmesi istenir.

5. Adım Biometri Bilgi Beyanı

Son yıllarda herhangi bir Schengen Üye Ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahipleri bu adımı yerine getirmek zorundadır. Aksi takdirde işleminiz gerçekleşmeyecektir. Bu süreçte biometrik beyanınızı almak üzere konsolosluk sizi davet edecektir. Böylelikle temsilcilerimiz sizlere eşlik ederek aktif rol oynayacaktır.

6. Adım Pasaport teslimi

Fransa vize işlemlerinin tüm bu adımları tamamlandıktan sonra vize cevabınız yaklaşık olarak 7 ile 15 gün içerisinde sonuçlanır. Pasaport teslimi ise şahsınıza ya da temsilcilerimize yapılır ve süreç tamamlanır.

 

Fransa Vize Ücreti

Fransa için yaptığınız başvuruda, her başvuru sahibinin ödemesi gereken iade edilmeyen zorunlu bir vize ücreti vardır. Bu ücret vizenizin reddi durumunda geri ödenmez. Vize ücretleri, vize türüne göre farklılık gösterirken çoğu ülkede yaşta vize ücretini doğrudan etkiler. Ödemeyi tamamladıktan sonra, başvuru dosyasına eklemek üzere bir dekont almanız gerekir. Vize ücretini Fransa konsolosluklarının sitesinden kolaylıkla bulabilirsiniz. Günümüzde bu ücret 80 Euro olarak belirlenmiş olsa da her yıl güncellenir.

Fransa Turist Vizesi Çıkma Süresi

Fransa’ya yapacağınız vize türü vizenizin çıkış süresini doğrudan etkiler. Uzun süreli vizeler 15 ile 20 iş gününde çıkarken kısa süreli vizeler 7 ile 15 gün arasında sürEr. Ancak bu süre tamamen vizenizin işleme koyulması sürecine bağlıdır. Vize başvurunuzun açık bir şekilde doldurulması bu sürecin hızlanmasında büyük önem taşır. Bu noktada yapılması gereken en önemli adım ise ofisimizden profesyonel destek almak olacaktır.

Fransa Turistik Vize Red

Fransa için Schengen vizesinin reddedilmesi durumunda, yeniden başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Ancak bilmeniz gereken en önemli detay ret durumunda vize ücretiniz geri ödenmez. Bu ücreti yeniden ödemek zorunda kalabilirsiniz. Yeniden değerlendirilmesi için Fransız büyükelçiliğine veya konsolosluğuna talepte bulunabilirsiniz. Bu tarz sürprizler ile karşılaşmamak için mutlaka profesyonel yardım almalısınız. Bunun için ise yapmanız gereken TRA Danışmanlık Ofisi temsilcilerimize (0850) 885 2521 numaradan ulaşmak olacaktır.