90 GÜN ALTI FRANSA SCHENGEN VİZESİ

90 Gün Altı Fransa Schengen Vizesi için başvuruda bulunmak isteyen kişiler başvuru yapmadan önce hangi tip vize türüne başvuracaklarına doğru karar vermelidirler. Kişilerin başvurularını yapmadan önce Fransa’ya yapılacak olan ziyaretlerinin amacının net olması gerekir. Yanlış beyan veya tutarsız durumlarda vize başvurunuz reddedilecektir. 90 Gün Altı Fransa Schengen Vizesi ile öncelik giriş ülkenizin Fransa olması durumunda diğer 27 Schengen üye ülkelere de rahatlıkla seyahat edebileceksiniz.

Kuruluşumuz, gerekli olan başvuruları, başvuru sahipleri adına yapar ve istenen evrakları toplayarak gerekli olan birime iletir. Ancak kişilerin vize alıp almayacakları konusundaki tek inisiyatif Frans Büyükelçiliği’nde ve Fransa Başkonsolosluğu’nda olmaktadır. Fransa Cumhuriyeti’ni vizeden muaf olarak ziyaret edebilecek vatandaşlar, Fransa’nın ikili anlaşma yaparak vize şartını kaldırmış olduğu ülke vatandaşları olmaktadır. Diğer tüm ülke vatandaşları Fransa’ya girebilmek için vize şartı uygulamasına tabi olurlar.

Ankara Fransa Büyükelçiliği ile İstanbul Fransa Başkonsolosluğu, vize başvuruları için bölge ayrımları yapmışlardır. Bölge ayrımına göre dağılımlar aşağıdaki şekildedir:

Bölge Ayrımında Ankara Fransa Büyükelçiliği’ne Bağlı Olan İller

Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Isparta, İçel, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Konya, Malatya, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Şırnak, Siirt, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat, Zonguldak

Bölge Ayrımında İstanbul Başkonsolosluğu’na Bağlı Olan İller

Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Uşak, Yalova