Turistik Vize

Çin turistik vizesi taleplerinde seyahat amacınız ve evraklarınız turistik olarak hazırlanmalıdır. Turistik amaçlar, eğitim amaçları ya da başka amaçlar dahilinde vize alabilirsiniz. Alacağınız vizenin amacınız ile birebir uyumlu olması gerekir. Örneğin arkadaşlık vizesi ile ticari hizmetleri yerine getiremezsiniz. Bunun yanında turistik vize de yine kendi içerisinde has özellikleri bulunan ve amaca yönelik olan bir vize türüdür.

Her vize türünün birbirinden bağımsız olması aynı zamanda kişinin hangi amaçlar dahilinde vize isteyeceğini ortaya koyan bir durumdur. Vizelerin bu özelliklerinin yanı sıra aynı zamanda vizelerin kalış süresi olarak da çeşitlilikler bulunur. Örneğin turistik vize uygulaması ile en fazla 30 gün konaklamalı olmak üzere yaklaşık olarak 3 ay kadar bu ülkede kalabilirsiniz.

Üstünde kalan süreler için para cezası ödemeniz gerekebilir. Bunun yanında vize uygulamasından yararlanmak isteyenler eğer hususi ya da diplomatik pasaport sahibi ise vize almasına gerek kalmaz. Bunun yanında vize uygulaması ile birlikte insanların seyahat durumlarını belgelendirmesi gereklidir. Söz konusu hizmetler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için firmamızdan yardım alabilirsiniz.

TRA Danışmanlık Ofisi olarak vize konusunda sizlere hizmet sunarız. Aynı zamanda sürecin takibi ve gerekli belgelerin hazırlanması aşamasında yine firmamızdan yardım alabilirsiniz. Firmamız ile birlikte hızlı bir şekilde vize almak ve süreçlerin güvenilir bir şekilde takibi mümkün olur. Son yıllarda yoğunluk nedeni ile vize başvurularında yaşanan gecikmelerin önüne geçebilmek için firmamız sizlere nitelikli hizmetler sunar.

Çin Turistik Vize İşlemleri Nelerdir?

Çin ile ilgili turistik vizelerden yararlanmak için öncelikle bu işlemlerin gerçekleştirilme nedenlerinin belgelendirilmesi gerekir. Yani otel rezervasyonlarının ya da tatil için yapılan rezervasyonların uçak bileti dahil belgelendirilmesi gerekir. Bunun yanında söz konusu işlemlerin gerçekleştirilmesi işlemini gitmeden de e posta yolu ile yapabilirsiniz.

Çin turistik vizesi almadan önce aşılarınızı yaptırmanız sizlerin faydasına olacaktır. Son zamanlarda bu amaçla Çin’de sıklıkla görülen hastalıklara karşı aşı ile önlem almak gerekecektir. Bu işlemleri yaparak ve belgelendirerek diğer evraklar ile başvuru yapabilirsiniz. Başvuru durumunuzu da yine internet ortamında rahat bir şekilde görebilmeniz mümkün olup vize hizmetlerini karşılayan çözümler edinebilirsiniz.

Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi aşamasında özellikle online ortamlar üzerinden işlem yapmak da mümkündür. Online ortamlar yardımı ile e posta üzerinden turistik vize işlemlerini yerine getirebilirsiniz. Böylelikle konsolosluğa gitmeden iş ve işlemlerin gerçekleştirilmesi temin edilmiş olur. Aynı zamanda bu işlemlerin gerçekleştirilmesi aşamasında aracı kurumlar da hizmet vererek sizlere yardımcı olur.

Bu aşamada son sözü söyleyen konsolosluk çalışanlarıdır. Diğer aracı kurumlar nihai aşamada söz sahibi değildir. Bu nedenle evraklarınız tam olsa da dahi bazı nedenlerden dolayı başvurunuz kabul edilmeyebilir. Söz konusu evrakların tam olarak sunulması ile birlikte ve gidiş amacınız konusunda konsolosluk yetkililerini ikna ederek işlemlere başlayabilirsiniz. 

Çin Turistik Vizesi Evrakları Nelerdir?

Çin hükümeti turistik vizeleri için başvuru aşamasında birçok farklı belgeye ihtiyaç duyulur. Söz konusu belgelerin hazırlanması aşamasında ilk akla gelen belge olan vize başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekir. Yine söz konusu belgenin temini aşamasında internet sitelerinden ve aracı kurumlardan hizmet alabilirsiniz.

Standart Evraklar

Pasaport: eğer eski pasaportunuz var ise başvuru aşamasında yeni pasaportun yanında onu da göstermeniz gerekir. Bunun yanında yeni pasaportun en az 6 ay daha geçerliliğinin olması beklenir.

Fotoğraf: Çin vize başvuru aşamasında biyometrik özelliklere sahip iki adet fotoğraf yine istenilen belgeler arasında yer alır.

Adli sicil ve arşiv kaydı: yine adli sicil durumunuzu ve aynı zamanda arşiv kaydı durumunu gösterir e imzalı belgeyi e devlet üzerinden temin etmeniz gerekir.

İkametgâh belgesi – kimlik fotokopisi: ikametgâh belgesinin e devlet üzerinden alınan örnekleri kabul edilmez. İkametgâh belgesinin e devlet dışında muhtarlıklar üzerinden temin edilmesi gerekir. Aynı zamanda bu belgenin ıslak imzalı ve mühürlü olması gerekir.

Çin Turistik Vizesi Gerekli Evraklar Neler?

Vize Davetiyesi: vize başvurusu aşamasında önemli bir belge olan davetiye sizin karşı taraf acentesinden almanız gereken bir belgedir. Söz konusu belgenin temini aşamasında karşı taraf ile irtibata geçerek belgeyi temin edebilirsiniz.

Çin turistik vize dilekçesi: kaç gün seyahat edeceğinizi belirten vize dilekçesi yine bu aşamada ön plana çıkar.

Banka hesap özeti: banka şubenizden alacağınız ve içerisinde en az 5000 dolar bulunan bir hesap da yine başvuru aşamasında belgelendirilmek zorundadır.

Seyahat acentesi yeterlilik belgesi: yetkili Türk acentesinin vergi levhası ve yeterlilik belgesi yine vize işlemlerinde sizden istenilen belgeler arasında yer alır.

Otel- Uçak rezervasyon belgeleri: Çin hükümetinden talep ettiğiniz vize başvurusunda uçak bileti ve aynı zamanda otel rezervasyon bilgilerini gösterir belgeye de ihtiyaç duyulur. Bu aşamada kesin tarihli bir belge olan uçak bileti rezervasyon belgesini ibraz etmeniz gerekir.

Çin vize ücreti ödendi belgesi: vize bedelinin ödendiğine dair dekont yine bu aşamada sizden talep edilecektir. Söz konusu belgeyi ATM çıktısı olarak vermemeniz tavsiye edilir.

Genel olarak Çin turistik vizesi alabilmek için gereken belgeler bu şekildedir. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda sizden ek belge talep edebilir.

Çin Turistik Vizesi Ücreti Nedir?

Çin ile yapılan vize işlemlerinde ödenen harç bedelleri her sene güncellenmektedir. Söz konusu bedellerin tahsis edilmesi aşamasında özellikle güncel fiyatlar üzerinden ödeme yapmak gerekir. En son olarak ödenen harç tutarı 58 dolar olup bu ücretin dışında da ücretler çıkabilir. Bu ücretlerin güncel olup olmadığını öğrenmek için TRA Danışmanlık Ofisi hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Bunun yanında başvurunuz reddedildiği durumda bu bedelin geri ödenmesi söz konusu değildir. Söz konusu harç bedellerinin yanında başka bedellerin de tahsil edilmesi durumu karşınıza çıkabilir. Bu nedenle güncel ödeme bilgilerini öğrenebilmek içi TRA Danışmanlık Ofisi hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Firmamız gerek iş ve işlemlerin aksamadan yürütülmesi gerekse de belgelendirme aşamasında ihtiyaç duyulan çözümler için sizlere danışmanlık hizmeti sunar. Sizin adınıza bu süreci takip eden firmamız ile birlikte güvenli bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz.

Çin Turistik Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Ortalama olarak bir vize başvurusunun yaklaşık olarak 7 gün içerisinde cevaplandırılması mümkündür. Her zaman aynı olmaz bu süre bazen uzayabilir. Resmî tatiller ya da Çin hükümetinde oluşan yoğunluk gibi nedenlerden dolayı turistik vizelerin tarihlerinde değişmeler meydana gelebilir. Söz konusu nedenlerden dolayı vize başvurularının seyahat tarihinden daha önce yapılması gerekir.

Örneğin başvurunuzu yaptıktan sonra ortalama olarak 1 ay kadar bir süre belirlemeniz gerekir. Böylelikle işlemlerinizin aksamadan ve seyahat sürenize denk gelmeden tamamlanması mümkün olur. Her ne kadar Çin konsolosluğu size 7 gün içerisinde cevap verse de bazı durumlarda gecikme olması nedeni ile bu süreç uzayabilir. Turistik vizelerde bu nedenlerden dolayı değişen tarihler söz konusudur.

 Çin Vize Reddi

Bazı durumlarda Çin konsolosluğu size vize vermez. Bunun nedenleri arasında daha önceki seyahatler de ortaya çıkan ihlal durumlar başta gelir. Bunun yanında belge eksikliği ya da durumunuzu belgelendirememeniz gibi nedenlerden dolayı da ret cevabı alabilirsiniz.

 Söz konusu ret cevabı almanız durumunda TRA Danışmanlık Ofisi olarak sizlere detaylı hizmetler sunarız. Ret sorunlarının nasıl ortadan kaldırılacağı hakkında bilgi sahibi olmak için bizi tercih edebilirsiniz.

Danışmanlarımız sizlere bu süreçte destek olarak iş ve işlemlerinizin aksamadan yürütülmesine imkân tanır. Aynı zamanda vize işlemlerinde ortaya çıkabilecek belge sorunlarının karşısında firmamız hizmetlerini güvenle tercih edebilirsiniz. Ayrıca 08508852521 numaralı telefondan arayıp veya www.e-vizerandevu.com sitesinden başvuru yapabilirsiniz.