Ticari Vize

TRA Danışmanlık Ofisi olarak Cezayir gezileriniz için vize işlemleriniz hakkında gerekli bilgileri ve kolay bir şekilde nasıl vize alınabileceği bilgisini hazırladık. Ayrıca vize işlemleriniz için başvuru evraklarını temsilcilerimize teslim etmenizin yeterli olduğunu bilmenizi isteriz.

Yurtdışı gezileri yaparken vize alma zorunluluğu çoğu ülkelerde ülkemiz için geçerli bir prosedürdür. Eğer Cezayir’e ticari amaçlı bir seyahat yapacaksanız bunun için yapmanız gereken öncelikli olarak ticari vize almak olacaktır. Ticari vizeler ise diğer ülkelerde olduğu gibi diğer ülkeler içinde geçerli olan tipik şekillerde olabilir. Bunlarda ilki ise;

 • Tek girişli olarak yapılan 30 günlük vize
 • Çok girişli olarak yapılan 30 günlük vize
 • Son olarak ise yıl içinde pek çok defa girip çıkmanız gerekiyorsa çok girişli 90 günlük vize şeklinde olmalıdır.

Cezayir için ticari vize başvurusunda bulunurken ilk olarak yapılacak olan ticari işin evraklar ile tamamlanması gerekir. Yapılacak olan işin somut bir şekilde deliller ile desteklenmesi istenir. Şirkete ait tüm evraklar, faaliyet yaptığı iş koluna dair beyanda bulunma gibi konularda bilgi almak için işinin ehli vize danışmanlarımızdan yardım talep edebilirsiniz. Konsolosluklarda uğraşmadan sizin adınıza vize başvuru işlemleriniz yapılır.

Cezayir’e ticari yani iş amaçlı bir gezi düzenleyecekseniz bunun için gerekli, olan evrakları eksiksiz olarak tamamlamanız gerekecektir. Bu sayede hem vize süreciniz kolaylaşacak hem de vizeniz zamanında elinde olacaktır. Bunun için ise vize işlemlerinize yardımcı olacak aracı kuruluşlardan yardım almanız mümkün olabilir. Böylelikle size sadece seyahatinizi planlamak kalır. Ayrıca böylelikle gözden kaçıracak bir evrakınız olmayacaktır.

Cezayir Ticari Vizesi için Gerekli Evraklar

Cezayir için vize başvurusu yaparken pasaporta ihtiyaç duyulur. Ancak bu pasaportun 10 yıldan daha uzun bir süredir var olmaması gerekir. Güncel bir pasaport ile ticari vize başvurusu yapılır. Ayrıca pasaport üzerindeki resmin güncel olması, pasaportun yıpranmamış ve yırtılmamış olması da önem arz eden konular arasında yer alır.

Eğer kişiler pasaportunu yenilemiş ise ve eski pasaportları da yoksa Emniyet Şube Müdürlüğünden alınan pasaport protokol belgesinin evraklar ile birlikte başvuru için sunulması şartı bulunur. Dilekçe hazırlanırken kişinin imzası ya da kurumun kaşesi de olmalıdır. Ticari vize için başvuru yapan kişinin gelir durumu ve maaş bilgisini gösteren belgeyi de sunması zorunluluk arz eder.

Yapılacak olan seyahatin hangi tarihte olacağı, konaklama ve bilet rezervasyonları gibi bilgilerin de evraklar ile birlikte sunulması şartı bulunur. Yazılacak olan dilekçenin İngilizce olması gerekir. Aynı zamanda ıslak imza ile de imzalanması şarttır.

Hemen hemen her Türk vatandaşı Cezayir'e seyahat etmeden önce mutlaka vize almak zorundadır. Cezayir ticari vizesi genellikle iş insanları için gerekli olan bir vize türüdür. Bunun için ise vize başvurularında bir takım evrakları eksiksiz olarak tamamlamanız şarttır. Genel olarak bu evraklar ise;

 • Öncelikle vize başvuru formu,
 • En az 6 ay geçerlilik ve minimum 3 boş sayfası bulunan pasaport,
 • Yeni kurallara göre hazırlanmış en az 2 adet biometrik fotoğraf (Fotoğraf sayısı fazla da olabilir. Bunun için konsolosluk size bilgi verecektir.
 • Son 6 ay için banka mührü ile damgalanmış banka hesap özeti,
 • Gelir beyannamesi,
 • Seyahat amacını kanıtlar belge,
 • Otel için yapılan rezervasyon belgeleri ve uçak biletleri,
 • Nüfus Cüzdanı örneği,
 • Cezayir'de başvuranın kalışını kapsayan günlük seyahat programı,
 • Vize başvuru ücretini yatırdığınızı kanıtlar belge,

Tüm bu evrakların yanı sıra Cezayir Başkonsolosluğu sizden ekstra bir evrak isterse bunları da titizlik ile hazırlamanız söz konusu olacaktır.

Cezayir için ticari vize başvurusu yapılırken başvuru evrakları arasında davetiye de kesinlikle istenir. Buradaki amaç, vizenin ticari bir amaç için yapıldığını kanıtlamaktır. Verilecek olan davetiyenin ıslak imzalı ve antetli bir kurum kağıdına basılmış olması önemlidir. Bu sayede ticari vize için başvuruda bulunan kişinin ticari bir iş gereği çağrılmış olduğu resmi olarak kanıtlanmış olur.  Bunların yanı sıra davetiyenin Cezayir’deki belediye tarafından da onaylanması şartı vardır.

Şirket çalışanları da ticari vize başvurusunda bulunabilir. Bu kişilerin ticari vize başvurusunda bulunması için şirketin yetkili kişisi tarafından imzasının olması önemlidir. Başvuru yapan kişi kadar bu kişinin de imzasının olması zorunluluğu bulunur. Ticari vize için şirket sahibi başvuruda bulunuyor ise şirkete dair imza sirküleri ve vergi levhasını da sunmalıdır.

Cezayir için yapılacak ticari seyahatlerde vizeler de kendi içinde kategorilere ayrılır. Fuar, kongre, eğitim gibi konularda ticari vize alınmak isteniyor ise ek olarak bazı evrakların da sunulması talep edilir. Bunların eksiksiz ve hatasız olarak tamamlanması süreç için çok önemlidir. Ayrıca turistik bir vize ile Cezayir’e gidilmesi halinde ticari bir işlem yapamayacağınızı da bilmelisiniz. Bu yüzden başvurunuzu yaparken vize türünüzün ne amaçla alınması gerektiğini iyi bilmelisiniz. Tüm bu konularda bilgi almak için profesyonel vize danışanlarımızdan bilgi talep edebilirsiniz.

Cezayir Vizesi Çıkış Süresi Kaç Gündür?

Cezayir vizesi almak istiyorsanız mutlaka işlemlerinize yaklaşık olarak 30 gün önce başlamalısınız. Özellikle ticari vizelerde işlerinizin aksamaması için bu süre zarfı son derece önemlidir. Ancak bilinmesi gereken durum vize çıkış süresi yaklaşık olarak 10 ile 15 gün olur. Ancak kabul edilmeyen ya da eksik evrakları tamamlanması için birkaç gün öncesinde başlamak sizin avantajınıza bir durum olacaktır.

Bu konuda vize çıkış süresinde bir aksama yaşamamanız için danışmanlarımız ile (0850)885 2521 iletişime geçebilirsiniz. Böylelikle bu süreci profesyonel olarak takip eder ve tüm gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Özellikle ticari vizeler iş amacıyla yapıldığı için büyük önem taşır ve sürecin titizlik ile yönetilmesi gerekir. Ticari vize hakkında detaylı bilgi almak için bu numarayı kullanabilirsiniz. İşinde başarılı vize danışanlarımız sizlere sürekli olarak hizmet vermeye devam eder.

Cezayir Vize Ücreti Ne Kadardır?

İş seyahati için Cezayir'e seyahat eden Türk vatandaşlarının Cezayir vizesi alması zorunludur. Cezayir büyükelçiliği veya konsolosluğuna yapacağınız başvuru esnasında bir vize ücreti yatırmanız gerekir. Bu ücret Cezayir büyükelçiliği tarafından belirlenir. Vize ücretinin yatırılması son derece önemlidir. Çünkü bunu yatırdığınızı kanıtlayan dekontunuz bulunmaz ise vize başvurunuzun olumsuz olarak değerlendirilmesi gerçeği ile karşı karşıya kalırsınız. Ticari vizelerde alacağınız vize türüne göre ücret 40 ila 100 Euro arasında farklılık gösterir. Turistik vizelerde 40 Euro olarak bu ücret belirlenirken, 90 günlük ticari vizelerde bu ücretin 100 Euro’ya kadar çıktığı görülür. 2021 yılına dair net ücretleri öğrenmek için vize danışanlarımızı arayabilirsiniz.

Vize ücretleri hakkında bilgi almak için vize danışanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Ticari vize başvurusu yaparken vize başvuru ücretini yatırdığınıza dair dekontu da sunmak zorundasınız. Ücretin yatırılmaması halinde işlemlerinize devam edilmez. Bu şekilde bir işlem yapılsa bile sonucunuz olumsuz bir değerlendirme ile karşı karşıya kalacaktır. Bu yüzden küçük ama önemli olan bu detayı atlamamak gerekir.

Cezayir Ticari Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Cezayir için ticari vize alırken işlemlerde ve süreçlerde farklılık görülür. Öncelikle ticari seyahat için alınacak olan vize türü, ülkeye geliş için iş yerinin evraklarını sunmayı zorunlu kılar. İş ortaklığı şeklinde bir işleyiş var ise iş ortağı olan şirket ile birlikte davetiyenin sunulması istenir. Cezayir’de iş yapan firmanın kaşesinin ve iş yeri sahibinin imzasının olduğu evraklar sunulmalıdır. Bu evraklarda yazı dili İngilizce olması zorunludur.

Cezayir’e giriş çıkışları kontrol altında tutmak adına konsolosluk, ticari vizelere büyük önem verir. Bu yüzden her şeyin eksiksiz ve kusursuz olmasına özen gösterilmelidir. Aksi halde işlemleriniz sıkıntıya girer.

Cezayir konsolosluğuna bizzat gelerek ve gerekli belgeleri teslim ederek şahsen başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Cezayir Devleti ülkeye giriş çıkışlar konusunda çok hassas bir devlet olduğundan mutlaka evraklarınızı eksiksiz olarak hazırlamanız gerekir. Bu konuda danışmanlarımız size her türlü konuda yardımcı olarak olabilecek tüm aksaklıkların önüne geçer.

Ayrıca şahsen başvuru haricinde yetkili acente olan firmamız aracılığı ile de vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Böylelikle zamandan tasarruf ederek bu tarz detaylar ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Cezayir uzman vize danışmanlarımız ile (0850) 885 2521 iletişime geçerek konu hakkında detaylı bilgi almanız mümkün olur.

Cezayir Ticari Vizesi için Davetiye Gerekli Midir?

Cezayir, ticari vizelerde davetiye talep eden ülkelerden biridir. Bu davetiye işiniz ile ilgili çeşitli evrakları da kapsayabilir. Bunun yanı sıra İşvereninizden, şirketteki pozisyonunuzu, seyahat nedeninizi belirten bir mektupta talep etmesi söz konusu olabilir. Cezayir Büyükelçiliği yapılacak işin niteliği, Cezayir'de ziyaret edilecek referansın adı ve adresi gibi bilgileri içeren bir davetiye talep eder. Bu konuda evraklarınızın eksiksiz hazırlanması da büyük önem taşır. Bu konuda danışmanlarımız ise size gerekli olan rehberliği sağlar.

Cezayir’de ticari faaliyet göstermek için ortaklık varsa, her iki tarafın da kaşe ve imzalarının olduğu ortaklık belgesini sunması zorunludur. İş ve iş koluna dair tanımların açık bir şekilde yapılmış olması da önem arz eder. Cezayir firmasının yollayacağı davetiyenin de belediye tarafından onay alması şartı vardır. Onay almamış bir davetiyenin resmi olarak bir hükmü bulunmaz. Bu da ticari vize işlemlerinizin sekteye uğramasına neden olur ve vize başvurusu sonucunuzun olumsuz sonuçlanmasına yol açar.

Cezayir Ticari Vizesi Nereden Alınır?

Cezayir ticari vize başvurusu elbette Cezayir konsolosluğuna ve büyükelçiliğe yapılır. Bu konuda tüm sorularınız için uzman vize danışmanlarımız gerekli desteği sağladığından süreç içerisinde sıkıntı yaşamamanız için profesyonelliğini gösterir. Danışmanlarımız yukarıda sözü edilen evrakları eksiksiz olarak titizlikle hazırladıktan sonra başvurunuzu Cezayir büyükelçiliğine gerçekleştirir.

Türkiye’de temsilciliği bulunan büyükelçiliğin dış ilişkiler ve temsilcilik konusunda büyük bir öneme sahip olduğu bilinmesi gerekenler arasında yer alır. Bu birim, ölüm ve doğum işlemi, vatandaşlık işleri gibi Türkiye’de bulunan Cezayirli vatandaşların iş ve işlemlerinden de sorumludur.

Ticari vize almak isteyen kişiler, büyükelçilik ve konsolosluk birimlerine giderek taleplerini iletebilir. Ancak hizmetin alınması için konsolosluk ya da büyükelçiliğin olduğu bölgede ikamet edilmesi şartı bulunur. Aksi takdirde hizmet verilmediğinin bilincinde olmalısınız.

Süreç danışmanlarımız tarafından takip edilerek vizenizin çıkma aşamasına kadar sizlere yardımcı olunur. Böylelikle süreç sizin için oldukça kolay bir hale gelir. Sizler de ticari vizenizin kolaylıkla çıkmasını sağlamak için uzman danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Bu konuda bizleri dilediğiniz zaman arayabilir ve her konuda ayrıntılı bilgi isteyebilirsiniz.

Önemli Notlar:

Ticari vize için başvuru yaparken bizzat firmaya gidilmesine gerek duyulmaz. Şirketimiz, sizin için tüm işlemleri yapmak için konsolosluk ile iş birliği içerisindedir. İşlemlerinizin yürütülmesi, takip ve sonuçlarının alınması konusunda sizler adına hizmet veriyoruz. Ancak şirketimiz vize başvurusunun sonucu ve sonuç süresi hakkında bir yetkiye sahip değildir. Bu işlemlerin hepsi Cezayir Konsolosluğunun inisiyatifindedir.

Ticari vize işlemleri için detaylı bilgi almak için internet adresimizi ziyaret edebilir, örnek dilekçe ve formları görebilirsiniz. Yukarıda yer alan tüm belgeleri adresimize ulaştırmanız halinde sizin adınıza tüm ticari vize işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz. İşimizde göstermiş olduğumuz başarılar sayesinde sizler zahmet etmeden Cezayir için ticari vize işlemleriniz halledilmiş olur ve ticari vizeniz alınmış olur. Kargo hizmetinden faydalanmak istemeniz halinde, kargo ücretinin başvuru sahibi olan sizler tarafından karşılanması istendiği bilgisini unutmamanız gerekir.